Česká Bauer Technics postaví v Kazachstánu farmy za 5 mld. Kč

Firma Bauer Technics z Táborska postaví v Kazachstánu dvě farmy za zhruba 5,5 mld. Kč. V dnešním vydání to píše deník E15. Podnik uskutečnil v zemích bývalého Sovětského svazu podle deníku již desítky projektů, v roce 2012 například získal zakázku na farmy za miliardy v Rusku. Bauer Technics také předloni obdržela cenu pro nejlepšího českého vývozce v kategorii středně velkých firem.

Kazachstánská zakázka je jednak na rozsáhlou farmu pro chov kuřat se stovkou hal a také na farmu pro 7800 prasat s masokombinátem a výrobnou krmných směsí. Výstavba má začít letos v dubnu a skončit v roce 2017 či 2018. Člen představenstva Bauer Technics Karel Líkař E15 řekl, že firmě k získání zakázky pomohlo zejména řešení systémů řízení mikroklimatu, protože farmy budou stát v oblasti, kde v létě teploty přesahují 40 stupňů nad nulou a v zimě se zase blíží k minus 50 stupňům.
 
Firma Bauer Technics v uplynulých letech dosahovala ročního obratu zhruba půl až tři čtvrtě miliardy korun. Podle zatím poslední dostupné výroční zprávy za rok 2012 firmě předloni i přes pokles tržeb stoupl čistý zisk trojnásobně na 67 milionů korun, píše E15.
 
zdroj: ČTK