Čtyři muži prý chtěli vyvést z penzijního fondu 14 mil. Kč

Jihočeská policie zadržela čtyři muže podezřelé z toho, že se snažili vyvést 14 milionů korun z jednoho penzijního fondu. Používali k tomu mimo jiné i razítko notáře, který byl v tu dobu už několik let mrtvý. Zadrženým hrozí až desetileté tresty. ČTK o tom dnes informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. 

Čtyři muži z Trutnovska, Kutnohorska, Nového Města nad Metují a Prahy ve věku od 25 do 35 let od října 2012 podle policie do léta 2013 vyplňovali za klienty penzijního fondu žádosti o vyplacení peněz. Nejmladší z obviněných totiž jako pracovník jedné konzultační společnosti získal neoprávněný přístup k elektronické databázi klientů fondu. 
    
"Desítky žádostí opatřili falešnými podpisy klientů a notářským kulatým ověřovacím razítkem již zemřelého notáře. Používali také kulaté razítko pošty a zfalšované razítko pojišťovny. Celkem zažádali fond o vyplacení 14 milionů korun za 40 klientů. Bezmála dva miliony korun stačili z nastrčených účtů i odčerpat," uvedl Matzner. 
    
Kriminalisté v minulých dnech obvinili všechny zadržené muže z podvodu spáchaného formou spolupachatelství a dílem i ve stadiu pokusu. 
 
zdroj: ČTK