Dálnice D3 je po noční uzavírce na Táborsku opět průjezdná

Dálnice D3 je po noční uzavírce mezi Meznem a Táborem opět průjezdná. Přibližně osmikilometrový úsek tam byl uzavřen od středečních 19:00 do dnešních 07:00 kvůli instalaci železničního mostu. Řidiči v noci jezdili po objízdných trasách. Podle policie nevznikaly žádné dopravní problémy. Stavbařům se podařilo práce urychlit, v noci na čtvrtek už uzavírku nepotřebují. ČTK to řekl stavbyvedoucí Jindřich Hátle.

"Dálnici jsme mezi 62. a 70. kilometrem otevřeli před sedmou hodinou. Další plánovaná uzávěra už nebude," potvrdil ČTK operační důstojník dálniční policie.
 
Vítr nefoukal, ale pršelo, přesto se stavbařům v noci podařilo osadit druhý vrchlík oblouku mostu o hmotnosti téměř 40 tun a dlouhý 28 metrů. "Práce se nám podařilo zkrátit o 14 hodin. Další uzávěru D3 už nepotřebujeme, práce budou pokračovat za provozu," uvedl Hátle.
 
Nový železniční most na přeložce trati v úseku Chotoviny-Sudoměřice u Tábora vede nad dálnicí ve výšce 5,5 metru. Stavba je součástí modernizace IV. železničního koridoru. Asi 13 metrů široká nosná konstrukce je zhruba sto metrů dlouhá. Vrchol oblouku nad mostovkou je ve výšce 16,5 metru.
 
zdroj: ČTK