Dálnice D3 na Táborsku je po noční uzavírce opět průjezdná

Dálnice D3 na Táborsku je v úseku mezi 63. a 70. kilometrem opět v obou směrech průjezdná. Dnes nad ránem skončila první noční uzavírka, při níž začali stavbaři instalovat železniční most. Dálnice bude ve stejných místech neprůjezdná opět od dnešních 20:00 a v noci na čtvrtek. Podle policie nevznikly při noční uzavírce žádné problémy.

Ve směru z Prahy do Českých Budějovic se museli řidiči kvůli uzavírce napojit na dálnici až na exitu 70 u Chotovin, do té doby jeli po silnici I/3. Vozidla v opačném směru zase u Chotovin musela dálnici opustit.
 
Most, který Správa dopravní a železniční cesty na Táborsku instaluje, bude dlouhý 124 metrů a nad dálnicí povede ve výšce 7,5 metru. Stavba je součástí projektu modernizace tratě v úseku Tábor - Sudoměřice u Tábora. Po budovaném IV. tranzitním železničním koridoru mají v budoucnosti vlaky jezdit rychlostí až 160 kilometrů za hodinu. Cestující se tak dostanou z Prahy do Českých Budějovic za 92 minut.
 
Jde o první úplnou uzavírku na dálnici D3. Z různých důvodů byl na ní zatím vždy jen omezen provoz a sveden do jednoho pruhu. Nynější uzavírka je plánována na tři noci, takže úsek bude opět uzavřen dnes od 20:00 a naposledy bude neprůjezdný v noci na čtvrtek.
 
zdroj: ČTK