Hasiči na jihu Čech po bouři odstraňují desítky spadlých stromů

Hasiči na jihu Čech zasahují na desítkách míst po bouřkách, které se vpodvečer přehnaly krajem. Ze silnic odstraňují spadlé kmeny a větve stromů, někde čerpají vodu, zasahovali i u požárů a poškozených střech. Policie podle mluvčí Lenky Holické nemá žádné informace o uzavřených silnicích. Hasiči podle ní stačí překážky likvidovat. Nikde se netvoří kolony.

"Od 18:00 hasiči zasahovali u zhruba stovky událostí spojených s bouřkou. Nejvíce je zasaženo Českobudějovicko, Jindřichohradecko a Táborsko," řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vendula Matějů s tím, že nikdo nebyl zraněn.
 
Na území kraje je zataženo, bouře provází déšť. Český hydrometeorologický ústav varuje před velmi silnými bouřkami v Jihočeském kraji až do úterních 02:00.
 
Extrémně silná bouřka podle meteorologů postupuje teď k severu. Třeba na stanici Vlašim byl v bouřce zaznamenán náraz větru 140 kilometrů v hodině. Na zasaženém území lze očekávat výrazné škody způsobené silným větrem. Bouřka směřuje k severovýchodu do okresu Nymburk a dále do Pardubického a Královéhradeckého kraje.
 
Další bouřky doprovázené silnými nárazy větru postupují přes Českomoravskou vrchovinu k severovýchodu. Během nejbližších tří hodin zasáhnou i západ Jihomoravského kraje, vítr by měl být silnější zejména v kraji Vysočina.
 
zdroj: ČTK