I přes vysoké teploty se na jihu Čech stále lyžuje

Jarní lyžování nabízí na jihu Čech střediska na Lipně, Zadově nebo na Kvildě. I přes nezvykle vysoké teploty se v areálech daří udržet na sjezdovkách vrstvu sněhu a lidé stále mají o zimní sport zájem. ČTK to dnes řekli zástupci zimních středisek. 

"Dnes nad ránem klesla teplota na minus pět stupňů, takže jsme po více než týdnu opět mohli zasněžovat. Některá místa na sjezdovkách už to potřebovala," uvedl Jiří Falout ze Skiareálu Lipno. Dodal, že v předchozích dnech teploty nedovolily technický sníh stříkat. "Potřebujeme, aby bylo aspoň minus tři až minus pět stupňů. A ty minulé noci byly o něco teplejší," řekl. 
    
V sobotu podle něj navštívilo areál na 800 lyžařů. Podle statistik je to prý srovnatelné číslo se stejným obdobím vloni. "Neděle ale bývá s návštěvností slabší, tolik lidí už nejezdí," dodal. 
    
Ve vysokých teplotách, které v těchto dnech panují, provozovatelé doporučují lyžovat především po ránu. "Dopoledne sníh ještě drží, ale odpoledne, jak do toho zasvítí slunce, už je to přece jenom slabší," řekl například Richard Jirouš ze Skiareálu Kvilda. Uvedl, že v sobotu po poledni dosahovala teplota ve stínu až ke 13 stupňům Celsia. 
    
"V provozu budeme určitě pokračovat až do neděle 16. března. Sněhu máme stále dost. Potom se rozhodneme podle počasí a také podle zájmu lidí," řekl Jirouš. Na Lipně by rádi udrželi provoz až do konce března. V minulých dnech však už ukončili večerní lyžování. "Chceme šetřit sjezdovku, aby nám vydržela v dobrém stavu. Proto jsme se rozhodli, že večerní lyžování už ukončíme," řekl Falout. 
 
zdroj: ČTK