IKONICKÝ KOŇAK HENNESSY X.O V LIMITOVANÉ EDICI OD DESIGNÉRA MARCA NEWSONA

Hennessy, korunovační klenot skupiny LVMH, představuje limitovanou edici koňaku X.O roku 2018 od světoznámého designéra Marca Newsona. Jedná se o variaci dnes již ikonického tvaru karafy známé po celém světě. Tento tvar zvýrazňuje dokonalý blend koňaku namíchaný a nezměněný od roku 1870.

Pro tuto limitovanou edici Hennessy X.O použil Marc Newson jemně zlatavou barvu doplňující harmonický celek. Láhev je zjednodušená variace ikonického tvaru karafy, se zcela novým designem. Jakmile si byl Marc Newson jist tvarem láhve, rozhodl se ji ozvláštnit rýhovaným reliéfem. Tyto reliéfní pruhy jsou možná nejodvážnější konstrukční prvky, které kdy byly začleněny do dekorativního dekantéru Hennessy X.O.

O nové láhvi Hennessy X.O Marc Newson říká: „Pro mě platí, že přímé linie zdůrazňují sílu ikonického tvaru dekantéru Hennessy X.O, když zachycují světlo a zintenzivňují tak zážitek ze směsi – barvu a smyslové vlastnosti.“

Pozoruhodný talent Marc Newson se tímto počinem připojil k elitním a stabilním vizionářům jako např. Arik Levy, Tom Dixon a Nicolas Winding Refn, kteří přinesli jedinečnou a neopakovatelnou perspektivu Hennessy X.O.

INOVATIVNÍ PŘEDSTAVENÍ DÁRKOVÝCH BOXŮ

U láhve Hennessy X.O Marc Newson a Hennessy dosáhli také moderní prezentace dárkové krabičky. Marc Newson navrhl průhlednou dárkovou krabičku z transparentního plastu. Návrh vnějšího obalu dokonale kopíruje pokrokově vypadající láhev Hennessy X.O. Jeho čistý, ergonomický tvar je tvarován v odolném plastu, který je využíván mimo jiné pro lahvičky od parfémů.

MARC NEWSON

Marc Newson, původem z australského Sydney, je popisován jako jeden z nejvlivnější designérů své generace. Žije a pracuje v Tokiu, Paříži a Londýně, kde se nyní zdržuje nejvíc. Pracoval v mimořádně širokém spektru oborů a jeho klienty jsou některé z nejznámějších a nejprestižnějších značek na světě, které pokrývají různá odvětví od výroby a technologie přes dopravu, architekturu, až po módu a odvětví luxusního zboží. Mnohokrát oceněný Marc Newson byl zařazen časopisem Time mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě a byl oceněn titulem Velitel britského impéria jmenovaný Veličenstvem královnou Alžbětou II. Jeho díla jsou přítomna v mnoha významných muzejních sbírkách, včetně MoMA v New Yorku, Victoria & Albert a Design Museum v Londýně a Centre Pompidou v Paříži.

Limitovaná edice roku 2018 Hennessy X.O je již třetím projektem spolupráce Marca Newsona se značkou Hennessy. V roce 2015 navrhl nápadný dekantér pro koňak Jamese Hennessyho, který je k dispozici výhradně ve vybraných destinacích cestovního ruchu. O rok později navrhl limitovanou edici dekantéru, které dominovaly tradiční dekorativní motivy značky – hrozny a listy vinné révy.

Na českém trhu se Hennessy X.O v limitované edici od Marca Newsona prodává od 5400 Kč.