Jindřichohradecká porodnice se zapojila do projektu Život v kufříku

Památníček s fotkami, album, pletené oblečení, hračka, kojenecká lahvička, dudlík a kosmetika. To vše je obsahem kufříků, jež dostávají děti narozené v jindřichohradecké porodnici, které jsou následně předávány do pěstounské péče.  

„Aby i tyto děti měly památku na období bezprostředně po narození, než přejdou do definitivní rodiny, připravujeme jim v porodnici kufříky,“ říká Mgr. Jitka Machová, vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec. „S touto činností jsme v naší porodnici začali již v roce 2013 po absolvování semináře věnovanému právě pěstounské péči na přechodnou dobu. Plni euforie jsme ihned chystali první kufříky.“

Nemocnice čerstvě spolupracuje s nadačním fondem La Vida Loca, který v rámci projektu Život v kufříku do spolupracujících porodnic dodává kufříky vybavené balíčkem vzpomínek na období těsně po narození. 

„Kromě kufříku jsme od fondu vybaveni i tiskárnou a dalším materiálem na bezprostřední zhotovení fotografií. Nadačnímu fondu La Vida Loca tímto děkujeme, že nás přijal za své partnery. Stali jsme se tak v rámci republiky jejich 18. zapojenou nemocnicí,“ upřesňuje Jitka Machová.