KONCERT PROTI STRACHU S THE TAP TAP NA STŘELECKÉM OSTROVĚ

Jak nejúčinněji bojovat proti strachu? Co třeba koncertem? V den třináctého výročí teroristických útoků na Světové obchodní centrum v New Yorku pořádá kapela The Tap Tap již druhý „Koncert proti strachu“. Uskuteční se 11. září na bezbariérově přístupném Střeleckém ostrově v Praze, začátek je v 15 hodin a vstupné je pro všechny zdarma. 

„Mottem Koncertu proti strachu je otázka, co podle vás vyžaduje víc odvahy - prožít život se zdravotním postižením, nebo zemřít mučednickou smrtí?  Během celého odpoledne se s námi strachu postaví například zpěvák Xindl X, DJ Martin Mikuláš, cimbálová muzika Vergariovci, Bena Havlů s pětiřadým xylofonem, nebo nevidomý klavírista a zpěvák Honza Jareš,“ prozrazuje Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap. 
 
Program koncertu, který připomene tragický útok na americká dvojčata, proběhne ve spolupráci s MČ Praha 1. Záštitu nad programem převzali ministr školství Marcel Chládek a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Podle pořadatelů nezůstane pouze u hudební produkce. Přítomní se mohou těšit na vynikající vepřové hody nebo na módní přehlídku šohajů v krojích z moravského Podluží. „V areálu Střeleckého ostrova bude nainstalována i putovní výstava vtipů o hendikepovaných lidech, která vznikla jako podpora sbírky na dostavbu vzdělávacího centra Studeo, které umožní lidem s hendikepem a speciálními potřebami, aby na sobě pracovali a rozvíjeli své schopnosti. Informace o sbírce jsou na stránkách www.sbirkajus.cz“, říká Tomáš Kopečný, PR manažer Letňáku 2014 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově.
 
Kapelu The Tap Tap tvoří tělesně postižení studenti a absolventi škol pražského Jedličkova ústavu. V roce 1998 ji založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na festivalech v Čechách i v zahraničí. Mezi nedávné velké úspěchy skupiny patří například vystoupení na Pražském jaru. V současné době žije koncerty spojenými s výstavou černého humoru na téma handicapovaní. The Tap Tap se chystá také na další zahraniční cestu, tentokrát do Izraele. Kromě toho pokračuje v rozvoji multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra – STUDEO.
 
Více informací naleznete na www.koncertprotistrachu.cz a www.letnak.cz.