MF Dnes: Kauzu primátora Thomy opět řeší státní zastupitelství

Policie opět předala spis s vyšetřováním českobudějovického primátora Juraje Thomy v kauze Bit servis státnímu zastupitelství v Plzni. V následujících týdnech by mělo rozhodnout, zda podá návrh na žalobu, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. Thoma v roce 2010 podepsal pro město údajně nevýhodný dodatek smlouvy k provozu IT služeb na magistrátu Budějovice, čímž měl způsobit škodu až devět milionů korun. 

Policie už kvůli tomuto případu primátora v minulosti obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Pokud bude pravomocně v rámci trestního řízení prokázána škoda, tak se město České Budějovice k žalobě připojí, dodává MF Dnes. 
    
Plzeňské státní zastupitelství případ řešilo už loni. Nakonec se v prosinci rozhodlo primátorovo stíhání zastavit. Policie se však letos k vyšetřování vrátila. "Spis byl předán státnímu zastupiteli v Plzni, který ho prostuduje a zkontroluje. Pokud nebude mít žádné připomínky, podáme ho opět na státní zastupitelství s návrhem na žalobu ještě do konce listopadu," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. 
    
"Spis v tuto chvíli skutečně leží na našem zastupitelství. Vyžádali jsme si ho, abychom mohli provést jeho prověrku," řekl MF Dnes plzeňský státní zástupce Václav Průcha. 
 
zdroj: ČTK