Mláďata vlka arktického v ZOO Tábor se mají čile k světu.

Když na začátku května letošního roku přišla v táborské ZOO na svět, vážila mláďata vlka arktického necelých 500 gramů. Po pěti měsících už z nich jsou pěkní rošťáci o váze okolo 30 kilogramů, kteří se mají čile k světu. Přijďte se podívat do ZOO Tábor jak tito chlupatí výrostci, kteří patří mezi ohrožené druhy dle mezinárodní úmluvy CITES, neustále skotačí a vzájemně se pošťuchují.

Čtyři chlupáči se stali miláčky táborské ZOO hned po svém narození. Svědčí o tom i velká odezva mezi širokou veřejností, která se zapojila do soutěže na výběr jejich jmen. Nakonec v hlasování, kterého se zúčastnila tisícovka příznivců ZOO, zvítězila jména Bard, Argo, Matěj a Akira.
 
Mladí vlci jsou v současné době vysocí okolo 45 centimetrů v kohoutku. A na čem si nejčastěji pochutnávají? „V současné době jedí hovězí, vepřové, kuřata, králíky a k tomu konzervy a granule. Stejně jako všechna zvířata v ZOO Tábor mají vypracovaný detailní krmný plán, který obsahuje potřebnou energetickou hodnotu,“ říká ředitel táborské ZOO Evžen Korec.
 
Vlk arktický se nachází na seznamu ohrožených zvířat dle mezinárodní úmluvy CITES. ZOO Tábor jeho odchovem naplňuje své základní poslání, který je chov zvířat ohrožených vyhubením v České republice i ve světě. Navíc chov vlků arktických je v České republice raritou - chovají se totiž pouze jen ve dvou zoologických zahradách a jednou z nich je právě ZOO Tábor. „A magnetem pro návštěvníky v ní zůstanou i do budoucna,“ ubezpečuje Evžen Korec.