Muže, který po banální nehodě střílel, hledá policie

Liberečtí policisté pátrají po muži, který ve čtvrtek po banální dopravní nehodě zbraní ohrožoval své okolí a jednou vystřelil. ČTK o tom dnes informovala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Nehoda dvou osobních aut se škodou za zhruba 20.000 Kč se stala ve čtvrtek ve 13:35 na Rochlické ulici. Do Audi A6 tam narazila Škoda Felicie. "Po ostřejší slovní výměně názorů řidičů vystoupil z felicie spolujezdec a začal řidiči audi vyhrožovat zastřelením krátkou střelnou zbraní," uvedla Knopová.

Vystrašený řidič audi z místa nehody odešel, spolujezdec z felicie se ale se svoji zlobou obrátil na svědky nehody, kteří chtěli pomoci. "Muž jim také začal vyhrožovat, nejprve slovně a následně výstřelil do vzduchu. Nakonec z místa nehody odešel neznámo kam," dodala Knopová.
 
Za nebezpečné vyhrožování a výtržnictví hrozí muži až tři roky vězení. Podle svědků byl ve věku 20 až 25 let, 180 až 190 centimetrů vysoký hubené postavy. Má bílou pleť s hnědými kudrnatými vlasy po ramena, které měl při incidentu vzadu částečně zapletené. Na sobě měl kraťasy s květinovým vzorem, volné tričko, tmavou kšiltovku a na předloktí ruky měl odřeninu.
 
zdroj: ČTK