Na Mighty Sounds se letos představí Dropkick Murphys

Folk-punková formace Dropkick Murphys bude hlavní hvězdou táborského hudebního festivalu Migthy Sounds. Třídenní akce se uskuteční na letišti Čápův dvůr od 11. do 13. července. Na multižánrovém festivalu vystoupí zhruba 150 interpretů. ČTK o tom informoval technický produkční Mighty Sounds František Švadlena. 

"Dropkick Murphys jsou skutečně asi největším tahákem pro lidi. Ale na jejich úroveň můžeme přiradit i Irie Révoltes nebo Perkele," řekl. Českou scénu zastupuje například kapela Sto zvířat nebo rapper Vladimir 518. 
    
Letos se koná 10. ročník festivalu. Pořadatelé proto očekávají, že návštěvnost překoná předchozí ročníky. Loni na Mighty Sounds dorazilo kolem 10.000 lidí. "Myslíme si, že kulaté jubileum přiláká ještě víc návštěvníků," řekla ČTK za organizátory Markéta Štechová. 
    
Mighty Sounds stále řeší soudní cestou pokutu, kterou pořadatelům za loňský rok udělili hygienici. Podle nich festival překročil povolenou hladinu hluku, za což by měl zaplatit 420.000 korun. "Každý rok se částka zvyšuje a nevíme, kde se zastaví," uvedl Švadlena. Dodal, že hygienici začali před lety festivalu udělovat pokuty na výši 90.000 korun. 
    
Mighty Sounds je největší hudební festival ve střední Evropě pro žánry jako punk, ska, reggae nebo indie rock. Letos návštěvníci mohou sledovat vystoupení kapel na čtyřech pódiích. Další čtyři scény pak budou obsluhovat dýdžejové. 
 
zdroj: ČTK