Navrhněte a vyberte jména pro naše nová mláďata!

Zoologická zahrada Tábor se v prvních květnových dnech rozrostla o čtyři mláďata Vlka arktického, čtyři mláďata Nosála červeného a hříbě Shetlandského pony. Všech devět malých přírůstků dosud nemá své jméno a vedení ZOO se proto obrací na všechny milovníky zvířat s příjemným úkolem: navrhněte a pomozte nám vybrat pro naše mláďata jejich jména.

Na webových stránkách a facebookovém profilu „Zoologická zahrada Tábor“ proto byla spuštěna soutěž, v níž mohou všichni zájemci navrhnout jména pro nové čtyřnohé přírůstky. A pro koho se jména hledají?
- 3x chlapecké a 1x dívčí jméno pro malé Vlky arktické
- 2x chlapecké a 2x dívčí jméno pro malé Nosály červené
- 1x dívčí jméno pro malou slečnu – hříbě Shetlandského pony
 
Všichni zájemci mohou již nyní zasílat své tipy na jména přes facebookový profil „Zoologická zahrada Tábor“. Od 1. června začne na Facebooku hlasování pro vybraná jména a ve čtvrtek 18. června budou vyhlášeny návrhy, které získaly největší podporu (jména s největším počtem „to se mi líbí“).
 
„Autoři vítězných jmen budou oznámeni v druhé polovině června. Za odměnu budou pozváni na křest mláďat, který se uskuteční při slavnostním znovuotevření ZOO v úterý 30. června. Autoři vítězných jmen se zároveň budou moci se zvířetem vyfotit,“ říká ředitel Zoologické zahrady Tábor Evžen Korec.