Obrázky malých pacientů zpestří IGY

Největší jihočeské obchodní a společenské centrum IGY bude ještě o něco barevnější. Už za několik dní totiž pasáž zpestří obrázky dětských pacientů. Autory barevných děl jsou malí pacienti českobudějovické nemocnice.   

Děti obrázky malovaly během svého pobytu v Nemocnici České Budějovice během posledních let. Část obrázků byla dosud vystavena například v prostorách českého zastoupení v Bruselu, Krajského úřadu Jihočeského kraje, v multikině CineStar a ve vstupním terminálu nemocnice. „Děti volily různá témata, například pohádkové motivy, témata přírody i dětské fantazie,“ poznamenala vrchní sestra Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice Mgr. Zuzana Šimková.

Obrázky, které budou v IGY Centru k vidění od 11. května do 8. června malovala s dětskými pacienty Jana Příhodová, která se v rámci arteterapie věnuje tvorbě s dětmi už několik let. Maluje s nimi obrázky na nejrůznější motivy z pohádek i přírody. „Při tvorbě se děti hezky zabaví a například zapomenou na to, že nejsou mezi svými blízkými. Díky pozitivní náladě se pak děti lépe uzdravují,“ řekla Jana Příhodová.

„Obrázky, jejichž autory jsou děti, které u nás byly hospitalizované, hodně vypovídají o dětských náladách a pocitech z pobytu na našem oddělení. Z každého je cítit radost, zcela chybí strach či úzkost. Tvorba, v tomto případě malování, je také další náplní a zpestřením jejich pobytu v nemocnici,“ uvedl primář Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., Vladislav Smrčka.