Policie zřídila kvůli D3 v Chotovinách nové oddělení

Dálnici D3 od začátku listopadu monitoruje nově vzniklé policejní oddělení v Chotovinách na Táborsku. Na pracovišti nyní slouží 11 policistů. Do budoucnosti se jejich počet ještě zvýší, řekl ČTK táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek. Nové pracoviště bude především dohlížet na provoz na dálnici, jejíž další úsek byl otevřen na konci června. 

V Chotovinách působí policisté, kteří dříve vykonávali své funkce na jiných odděleních například v Táboře nebo v Praze. Doposud se při kontrole dálnice D3 střídali členové policie z Táborska a krajského ředitelství. 
    
Oddělení v Chotovinách se bude především starat o 42 kilometrů dlouhý úsek mezi Meznem a Veselím nad Lužnicí. "Neznamená to však, že se budou věnovat pouze dopravním přestupkům. V případě potřeby budou v tomto katastru řešit i jiné události," uvedl Doubek. 
    
Nově vzniklé oddělení se nachází v těsné blízkosti D3. Momentálně ještě nefunguje v režimu nepřetržitého provozu. Na něj by však mělo v budoucnosti přejít, jakmile se počet policistů na oddělení zvýší. Výhledově by měly v Chotovinách pracovat zhruba dvě desítky policistů. 
    
Z dálnice D3, která má jednou spojovat Prahu s Českými Budějovicemi, je v provozu momentálně zmíněných 42 kilometrů. Několik let vedla trasa dálnice jen mezi Meznem a Táborem, letos ŘSD nově otevřelo další více než 20 kilometrů dlouhý úsek mezi Veselím Nad Lužnicí a Táborem. 
 
zdroj: ČTK