Při nehodě autobusu na Táborsku zemřeli dva lidé a šest se zranilo

U Plané nad Lužnicí na Táborsku zemřeli dnes dopoledne při nehodě autobusu dva lidé, šest dalších je zraněných. Autobus, který po nehodě narazil do stožáru trakčního vedení železniční tratě, začal po havárii hořet. ČTK o tom informoval mluvčí krajské policie Jiří Matzner. Autobus cestoval na pravidelné lince České Budějovice - Praha a patřil společnosti ČSAD Jihotrans.

Nehoda se stala kolem 10:00 na silnici číslo 3. Na místě zasahovaly tři posádky záchranné služby a vrtulník i další složky integrovaného záchranného systému. Podle mluvčí záchranářů Petry Kafkové nehodu nepřežil muž a žena. Jedna těžce zraněná osoba byla přepravena do nemocnice v Českých Budějovicích, další čtyři středně těžce zranění lidé do nemocnice v Táboře. Jednu osobu s lehkým zraněním ošetřili záchranáři na místě, řekla ČTK Kafková. Mluvčí českobudějovické nemocnice Ivana Kerlesová uvedla, že pacient s těžkým zraněním ve stabilizovaném stavu. Podle informací ČTK je to žena.
 
Předseda představenstva ČSAD Jihotrans Miloslav Mrkvička uvedl, že zatím nezná přesný počet osob, který v autobuse cestoval. "Podrobnější informace teprve zjišťujeme," řekl. Podle informací ČTK v autobuse cestovalo osm osob a řidič, který má být také jednou z obětí.
 
Hasiči už oheň zlikvidovali. Termokamerou ještě kontrolovali, zda nejsou uvnitř autobusu další ohniska požáru, řekla ČTK jejich mluvčí Vendula Matějů.
 
Podle Jakuba Ptačinského ze Správy železniční dopravní cesty nehoda nijak neovlivní provoz na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi. "Vliv nehody na železniční dopravu je minimální, protože v tomto úseku je dnes do 15:15 výluka," uvedl. Dodal, že autobus, který havaroval, nepatří k těm, které dnes jezdí jako náhradní vlaková doprava. "Je to autobus jiné společnosti," řekl Ptačinský.
 
Místo nehody mohou řidiči objet po trase Myslkovice - Košice - Planá nad Lužnicí a druhým směrem po trase Ústrašice - Rybova Lhota - Soběslav.
 
zdroj: ČTK