Rodinné jízdenky od Student Agency na trase Liberec-Praha

Rodiny s dětmi do 14 let mohou z Liberce do Prahy cestovat až o čtvrtinu levněji. Společnost Student Agency začala na lince nabízet zvýhodněné rodinné jízdenky. Zvýhodnění je možné využít u jízdenek na pevné datum i u jízdenek otevřených, řekl v pondělí ČTK mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Nabídka podle něj platí výhradně pro linku mezi Libercem a Prahou, na žádné z dalších tras Student Agency v zemi ji dopravce nezavádí. Podobné zvýhodnění zatím nemá ani konkurenční Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce, který z Liberce do Prahy jezdí od března 2009.

Zdá se, že konkurenční boj na lince Liberec - Praha přitvrzuje. Student Agency už od 9. ledna zlevnila na trase Liberec - Praha běžné jízdné. Za jízdenku s pevným datem platí od té doby cestující 85 korun místo původních 90 korun. Stejnou cenu platí pasažéři i v autobusech konkurenčního libereckého dopravního podniku. Ten ale od Nového roku jízdné o deset korun zdražil z původních 75 korun za jízdenku.

Zvýhodněné rodinné jízdenky jsou podle Ondrůje určené rodinám s dětmi do 14 let. Rodinu s jedním dítětem přijde výlet do Prahy na 170 korun místo 212, které by zaplatili za jednotlivé jízdenky. Čtyřčlennou rodinu bude stát jízdenka 191 korun místo 254. "Ve spolupráci s Centrem Babylon v Liberci nabízíme i zvýhodněný balíček obsahující jízdenku žlutým autobusem z Prahy do Liberce a zpět a vstupenku do akvaparku," dodal Ondrůj.

Zvýhodněné cestování pro rodiny či skupiny s dětmi nabízejí také České dráhy, ale jen o víkendech a svátcích. Na jednu jízdenku SONE+ může kamkoli po republice či zvoleném kraji cestovat až pětičlenná skupina, kde nejvýše dva mohou být starší 15 let. V Libereckém kraji platí navíc i zvýhodněná jízdenka Libnet+, s níž mohou cestovat stejné skupiny cestujících za 320 korun i do sousedního Německa a Polska a také městskou a regionální dopravou v rámci Libereckého kraje. Platí i na cestu lanovkou na Ještěd.

zdroj: ČTK