Tábor nechce změnit územní plán, hrozí tím prý zavření zoo

Táborské zastupitelstvo na svém pondělním zasedání nepovolilo změnu územního plánu lokality, na níž stojí část zoologické zahrady Větrovy. Vedení zoo se obává, že tím hrozí uzavření provozu objektu, řekla dnes ČTK za zoo Nikol Hrubá. Podle řady táborských zastupitelů jsou některé objekty zahrady ve Větrovech nelegální černou stavbou. 

"Musíme si uvědomit, že provozování zoo je - jemně řečeno - v předstihu s potřebnými doklady a podklady," řekl dnes ČTK starosta Tábora Jiří Fišer (Tábor 2020). On však prý nehlasoval pro nepovolení změny územního plánu. Uvedl, že si dobře uvědomuje, že se tímto krokem zahrada ocitá v existenčních problémech. "Zoo si proti rozhodnutí zastupitelstva může podat námitku. Celý proces do vyřešení tak bude patrně trvat ještě několik měsíců," řekl Fišer. 

Hrubá připustila, že zoologická zahrada využije možnosti opravného řešení. "Počkáme, až nám město pošle písemné zpracování záležitosti," řekla Hrubá. 
    
Zoo Větrovy nepopírá, že části objektů nejsou v souladu s územním plánem. Někteří zastupitelé města však podle Hrubé takzvané černé stavby zveličují. "Ve skutečnosti jde o drobné přístřešky, kousky plotů, popřípadě zpevněné plochy pod mobilním WC. Tyto záležitosti řešíme formou správních či soudních řízení. Nutno dodat, že některé kritizované stavby byly již z vlastní iniciativy zoologické zahrady odstraněny. Na zbývající část má zahrada souhlasná vyjádření všech dotčených orgánů státní správy," uvedla Hrubá. 
    
Zoo Větrovy zahájila provoz v srpnu 2011. Stala se tak největší zahradou na jihu Čech. Navštívilo ji zhruba 250.000 lidí, kteří si mohli prohlédnout asi 300 druhů zvířat. 
 
zdroj: ČTK