Tábor povede koalice Tábor 2020, ČSSD a Jinak!

V Táboře se dohodnul vítěz voleb Tábor 2020 na koalici s ČSSD a hnutí Jinak! Tyto tři subjekty mají 15 z 27 zastupitelů. Koalici by ještě mohlo rozšířit ANO, které zatím svou účast v koalici zvažuje. Starostou zůstane lídr Tábora 2020 Jiří Fišer, který město vedl i v posledním volebním období. Hnutí ANO se má o možném připojení definitivně rozhodnout v nejbližších dnech. ČTK to dnes řekl Fišer.

"Dohoda se prozatím týká jenom tří subjektů. Nicméně ve společném prohlášení uvádíme, že jsme připraveni rozšířit koaliční svazek, a to přednostně o hnutí ANO," uvedl Fišer. S příchodem ANO by se počet koaličních mandátů v zastupitelstvu zvýšil na 19.
 
Fišer i zástupci ČSSD a Jinak! by se rozšíření vládního uskupení nebránili. Záleží prý jen na hnutí ANO, zda se bude chtít na vedení města podílet. Ve vedení města by kromě Fišera měly usednout místostarostky Kateřina Bláhová (Tábor 2020), Olga Bstalová (ČSSD) a Michaela Petrová (Jinak!).
 
Tábor 2020 získal ve volbách osm zastupitelů. Za ním skončily ČSSD, ANO a KSČM, každý subjekt si zajistil po čtyřech křeslech. Sdružení Jinak! má tři a TOP 09 a ODS po dvou zastupitelích.
 
zdroj: ČTK