Táborský úřad vydal zákaz vstupu do lesů u Hoštic a Nemyšle

Městský úřad v Táboře vydal na žádost Lesů ČR zákaz vstupu do lesů u Hoštic a Nemyšle. Hrozí tam prý nebezpečí pádu stromů. Lesy má dostat v restitucích církev a před časem vydal soud na její žádost předběžné opatření, aby v nich Lesy ČR přestaly kácet. Zákaz vstupu prý zabrání případným zraněním. ČTK o rozhodnutí městského úřadu informoval mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. 

"Vydaný zákaz vstupu do lesů v okolí Hoštic je v daném okamžiku jedinou možností, jak návštěvníky lesů před reálným nebezpečím ochránit," uvedl Boublík. Na přelomu července a srpna letošního roku postihla podle něj místní lesní porosty větrná kalamita, jejíž likvidaci byly státní lesy nuceny před několika dny po rozhodnutí soudu zastavit. "Jelikož si Lesy ČR jsou vědomy svých povinností vyplývajících z lesního zákona a souvisejících předpisů, podaly proti soudem vydanému předběžnému opatření odvolání," uvedl Boublík.
    
Lesy na ploše zhruba 11 hektarů má v církevních restitucích dostat českobudějovické biskupství. To také v listopadu podalo kvůli těžbě dřeva v těchto lokalitách trestní oznámení. "Nejprve jsme v říjnu vyzvaly Lesy ČR, aby s kácením přestaly. Jelikož se tak nestalo, podala farnost oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu," uvedl generální vikář biskupství Adolf Pintíř. Státní lesy se bránily tím, že těžbou jen odstraňovaly následky letní kalamity. 
 
zdroj: ČTK