V Poštovním muzeu ve V. Brodě bude sraz historických motocyklů

Obdivovatelé historických motocyklů si mohou v sobotu naplánovat výlet do Poštovního muzea ve Vyšším Brodě. Do areálu cisterciáckého kláštera, kde muzeum sídlí, se sjedou majitelé jednostopých motorových vozidel, historických jízdních kol a automobilových veteránů. Připraveny budou ukázkové jízdy starých motocyklů a pro děti výtvarná dílna, řekl ČTK vedoucí muzea Luboš Kocman. 

"Během motocyklového srazu si bude možno pořídit i speciální pamětní list k výstavě Pošta jednou stopou s otiskem rytiny poštovní známky Kamila Lhotáka, jejíž návrhy jsou součástí výstavy. Jako netradiční suvenýr bude v muzejní prodejně k dispozici i dopisnice Motocyklové pošty s detailně propracovanou kresbou motocyklu Laurin a Klement od Václava Zapadlíka, která se váže k přepravě zvláštní Motocyklovou poštou," uvedl Kocman. 
    
Na výstavě Pošta jednou stopou si návštěvníci mohou prohlédnout exponáty vyrobené od 80. let 19. století do současnosti. Uvidí například vysoké kolo - takzvaný kostitřas, motocykly značek Laurin & Klement, Itar a Ariel i praktickou tříkolku Jawa "Pérák". Přehlídku symbolicky uzavírá moderní elektrokolo. Dobovou atmosféru navozují historické fotografie zachycující vystavené typy dopravních prostředků v poštovním provozu. Výstava potrvá do poloviny září. V pátek 5. září vyjede z Vyššího Brodu motocyklová pošta směřující se zásilkami označenými příležitostným razítkem na veletrh Sběratel v pražských Letňanech. 
 
zdroj: ČTK