Věra Špinarová zahájila v Táboře turné, ukončí ho ve Žďáru n.S.

Zpěvačka Věra Špinarová dnes před vyprodaným hledištěm táborského klubu Milenium zahájila své druhé samostatné turné. Posluchači ve 14 městech uslyší její hity Jawa 250, Kouzlo bílejch čar, Raketou na Mars či Jednoho dne se vrátíš. Turné skončí 17. dubna ve Žďáru nad Sázavou. 

Rodačku z Pohořelic u Brna, která je po celý život spojena s ostravskou hudební scénou, doprovází skupina Adama Pavlíka, jejího syna a manažera v jedné osobě. Jako host si dnes se Špinarovou zazpíval Petr Bende, od Kutné Hory bude na koncertě hostovat i smyčcové kvarteto Janáčkovy filharmonie Ostrava. 

Jednašedesátiletá zpěvačka loni v lednu vyprodala pražskou Lucernu, kde zazpívala své nejznámější písně včetně skladby Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na západě, kterou má v oblibě několik generací jejích posluchačů. Mnohé skladby z jejího repertoáru se loni objevily na třídeskové kompilaci s názvem Jednoho dne se vrátíš, která mapuje největší hity Špinarové z let 1970 až 2010. 
    
Špinarová má za sebou úspěšné období. S velkým ohlasem se setkalo její první samostatné turné s názvem Nadoraz 2010, které absolvovala v 17 městech v České republice a na Slovensku. Už má prý připravených několik věcí na nové album. Své první album s názvem Andromeda vydala Špinarová v roce 1972. Výběr hitů To nejlepší z roku 2004 získal za prodej platinovou desku.
 
zdroj: ČTK