Za čtyři měsíce od znovuotevření zavítalo do ZOO Tábor 50 tisíc návštěvníků

Zoologická zahrada v Táboře patřila během letních a podzimních měsíců mezi hlavní turistické magnety návštěvníků Táborska, ale i celých Jižních Čech. Od jejího slavnostního znovuotevření 30. června prošlo jejími branami za čtyři měsíce obnoveného provozu 50 tisíc návštěvníků.  

Během těchto čtyř měsíců se v ZOO Tábor uskutečnila celá řada akcí, které se těšily velkému zájmu veřejnosti. Vedle slavnostního otevření to byla především oslava 5. narozenin lva Simby, halloweenský svátek či akce spojená s oslavou Mezinárodního dne zvířat.

„S návštěvností naší zoologické zahrady za první měsíce jejího ostrého provozu jsem spokojen. Ještě více mě těší, že se nám podařilo zahradu zpřístupnit ještě před prázdninami a nabídnout tak návštěvníkům Táborska a především dětem o prázdninách možnost na vlastní oči vidět celou škálu zvířat, z nichž mnohá jsou ohrožená vyhubením jak u nás tak ve světě. Velkému zájmu se těšilo komentované krmení vybraných zvířat, čímž naplňujeme jeden z našich cílů, kterým je edukativní poslání naší ZOO,“ říká Evžen Korec, ředitel Zoologické zahrady Tábor. „Vedle toho se nám podařilo zmodernizovat a rozšířit výběhy pro řadu zvířat. Zároveň jsme u nás na svět přivedli několik přírůstků jako například mláďata ohroženého vlka arktického, nosála červeného či řady zvířat v kontaktní ZOO,“ dodává Evžen Korec.

Od začátku listopadu se mění i otevírací doba. Pro návštěvníky bude mít ZOO Tábor otevřeno o víkendech od 9 do 16 hodin. Mimo tyto dny budou návštěvníci moci své oblíbené zvířecí miláčky vidět i 16. a 17. listopadu, během nichž bude otevřeno rovněž od 9 do 16 hodin.