Zoo v Táboře je od soboty uzavřena, nikdo neví, na jak dlouho

Zoologická zahrada v Táboře je od soboty uzavřena. Její pracovníci to oznámili na webu zoo. Nikdo ze zoo však nechtěl uveřejnit, zda jde o dočasné uzavření nebo o konec provozu. Zvířata, která zahrada chová, jsou prý v dobrém stavu. ČTK to řekl ředitel českobudějovické státní veterinární správy František Kouba.

Táborská zoo měla delší dobu finanční problémy. Její majitel Libor Hrubý původně chtěl provoz ukončit k 31. prosinci loňského roku. Areál však zůstal otevřený i v lednu. Důvody, proč má nyní zoo zavřeno, nechtěl nikdo sdělit. "Jediný, kdo se k tomu může vyjádřit, je majitel. Ale ten bude k dispozici až ve čtvrtek," řekla ČTK jedna ze zaměstnankyň areálu.
 
Soukromá zoologická zahrada Větrovy je v konkurzu. Pokud by definitivně ukončila provoz, osud zvířat by se patrně odvíjel od dalšího právního postupu. "Periodicky jezdíme na kontroly do táborské zoo. Proto víme, že zvířata jsou v dobrém stavu," uvedl Kouba.
 
Zoologická zahrada získala v prosinci od některých zemědělských družstev seno a od pekárny pečivo na krmení zvířat. V minulosti dlužila několik měsíců řadě subjektů peníze. Hrubý už před časem uvedl, že za současnou situací stojí chybná rozhodnutí stavebních úřadů v Táboře a na jihočeském krajském úřadě, které odmítly zoo schválit dodatečné stavební povolení. Městu i kraji chtěl Hrubý loni na jaře areál ve Větrově prodat. Zastupitelé kraje i Tábora však tuto nabídku odmítli.
 
O Hrubého se zajímá policie. Podle informací ČTK je právě on podnikatelem z Táborska, jenž podle kriminalistů podvedl stavební firmu o 46 milionů korun. Za peníze, které údajně nezaplatil, si nechal postavit ranč a zoo, uvádí k případu policie.
 
zdroj: ČTK