Zoo v Táboře prý může používat takzvané černé stavby

Táborská zoologická zahrada prý může využívat objekty, které byly doposud považovány za černé stavby. Rozhodl o tom českobudějovický krajský soud. Z jeho verdiktu vyplývá, že všechny stavby jsou v souladu s územním plánem, řekl ČTK ředitel zoo Libor Hrubý. 

"Byli jsme ze strany stavebního úřadu v Táboře a Jihočeského krajského úřadu neustále šikanováni. Teď soud rozhodnul, že úřady vydávaly nezákonná rozhodnutí," uvedl Hrubý. Táborský stavební úřad tvrdí, že jednal standardně. "Na některé stavby neměla zoologická zahrada stavební povolení," řekla ČTK vedoucí oddělení stavebního úřadu Radka Koutenská. Dodala, že více se k záležitosti může odbor vyjádřit ve chvíli, kdy bude znát přesné znění žaloby i verdiktu krajského soudu. 
    
Nelegálními stavbami byly podle úředníků především různé přístřešky a oplocení v areálu. Hrubý uvedl, že rozhodnutím úřadů mu vznikly škody. "Budeme žádat jejich náhradu, zatím výši nedokážeme přesně vyčíslit. V tuto chvíli se určitě jedná o částku ve výši milionů korun," uvedl Hrubý. 
    
Hrubý se stal nedávno středem zájmu policie. Podle informací ČTK je právě on podnikatelem z Táborska, jenž podle kriminalistů podvedl stavební firmu o 46 milionů korun. Za peníze, které prý nezaplatil, si nechal postavit ranč a zoo. Podnikatel se prý navíc pokusil podvodem získat dotaci 12 milionů korun z Regionálního operačního programu. "Peníze pro něj už byly připraveny, ale vzhledem k tomu, že se už v té době případem zabývala policie, dotace podnikatel nedostal," řekl před časem jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. 
 
zdroj: ČTK