Doba, o které snili tvůrci science fiction je tady. Umělá inteligence se stává inteligentnější než člověk. Svět si ale zatím dostatečně neuvědomuje, jaká rizika se s tím pojí. Možná lidé nebudou muset kvůli umělé inteligenci pracovat a budou se moct věnovat umění. Možná ale taky ztratí nad AI kontrolu, a ta je vyhladí, protože pro ni budou překážkou. I takovým scénářům se ve svém výzkumu věnuje Ondřej Bajgar, který působí v Centru umělé inteligence na Českém vysokém učení technickém.